Trauma dzieci i młodzieży. Z czym mierzą się młodzi ludzie?

W środę, 23 kwietnia, o 18:00 zapraszamy do Centrum Dialogu na kolejne spotkanie w ramach cyklu „W centrum rozmowy: trauma”.Tym razem na wydarzeniu pt. „Trauma dzieci i młodzieży. Z czym mierzą się młodzi ludzie?” będziemy gościć dr Sylwię Rozenberg, Barbarę Michalską i dr Magdalenę Kobylarczyk-Kaczmarek. Ze specjalistkami porozmawia Aleksandra Zbieranowska, pracowniczka Centrum Dialogu, mama nastolatki i chłopca wchodzącego w wiek nastoletni.

Wstęp wolny

Partnerami cyklu są: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Uniwersytet Łódzki.

Wydarzenie jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej o gościnach:

  • Sylwia Rozenberg / kierowniczka Zespołu ds Wsparcia Psychologicznego i Pedagogicznego WPZ Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi, wykładowczyni Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu; psycholożka, psychotraumatolożka, hipoterapeutka. Pracuje w pieczy zastępczej, wspiera dzieci i młodzież umieszczone w pieczy zastępczej (głównie w rodzinach zastępczych) co oznacza, że zdecydowana większość z nich doświadczyła traum, czasem są to traumy złożone, z traumą relacyjną (najtrudniejszą) na czele. Z częścią dzieci pracuje prowadząc terapię z udziałem koni, gdzie pracuje zarówno z ciałem jak i z poobijaną psychiką i emocjami.

  • dr Magdalena Kobylarczyk-Kaczmarek / adiunkt, Zakład Psychologii Zdrowia, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ; zajmuje się traumą wśród dzieci i młodzieży. Jest współautorką książki „Trauma u młodzieży - konsekwencje i uwarunkowania”.

  •  Barbara Michalska / interwenientka kryzysowa, członkini Koalicji Łódź Różnorodności; absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, certyfikowana terapeutka ręki; współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE. Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu wyznaczania dziecku granic w oparciu o szacunek i zrozumienie oraz szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu, trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie; edukatorka w ramach projektu: Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi i Ośrodku Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE); trenerka edukacji seksualnej w Fundacji SPUNK; ambasadorka kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”; trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen. Ekspertka w Sieci Edukacji Cyfrowej - KOMETA. Pasjonatka wyszukiwania potencjałów edukacyjnych i budowania sieci współpracy pomiędzy specjalistami w III sektorze i edukacji formalnej.

 

O CYKLU:

W 2025 roku Centrum Dialogu otwiera nowy cykl „W centrum rozmowy”. Będzie on stanowił okazję do pogłębionej rozmowy, w duchu wymiany doświadczeń oraz wiedzy między badaczami i badaczkami a praktykami i praktyczkami. W tym roku przyjrzymy się tematowi traumy z punktu widzenia medycznego, psychologicznego, historycznego i społeczno-kulturowego.

Jako eksperci i ekspertki wystąpią osoby związane z Uniwersytetem Łódzkim, Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Wojewódzką Komendą Policji w Łodzi, organizacjami pozarządowymi, pisarze i pisarki, psychologowie i psycholożki.

Spotkania odbywać się będą cyklicznie , raz w miesiącu. Najbliższe terminy spotkań to:

23.04, 28.05, 25.06 zawsze o 18:00 w Centrum Dialogu.

Wstęp wolny!

Partnerami cyklu są Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Uniwersytet Łódzki.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

© 2020 Centrum Dialogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Godziny otwarcia

GODZINY OTWARCIA BUDYNKU

Poniedziałek – piątek 11:00-18:00
Sobota – niedziela 12:00-16:00


W czasie godzin otwarcia można zwiedzać bieżące wystawy.
Ostatnie wejście na ekspozycje odbywa się
na pół godziny przed zamknięciem budynku
.


 

GODZINY OTWARCIA BIURA

poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00
sobota - niedziela NIECZYNNE

 

Kalendarz

Facebook

Skontaktuj się z nami

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
biuro@centrumdialogu.com

tel. +48 42 636 38 21
      +48 506 155 911

NIP 7262636381

RIK 1/2010

REGON 101022466

NUMER KONTA BANKOWEGO
Bank Pekao S.A. 91 1240 3028 1111 0010 3752 7380